Aranżacja kąciku dla niemowlaka w kawalerce i sypialni

Wygodne i bezpieczne łóżeczko dla malucha
16 sierpnia 2012
Funkcjonalność pokoju dziecka to podstawa
23 lipca 2015

W zasadzie trzeba zdać sobie sprawę, iż nie w każdym przypadku istnieje możliwość wygospodarowania w domu osobnego pokoju dla dziecka. Jeśli posiadasz niezbyt dużych rozmiarów mieszkanie, to przestrzeń dla niemowlaka możesz być w stanie wydzielić w sypialni, czy w dziennym pokoju. Przyjrzyj się sposobom na urządzenie takiej strefy.

Niemowlęca przestrzeń w kawalerce

Nawet w sytuacji, gdy okazuje się, że nie posiadasz osobnego pomieszczenia, które możesz przeznaczyć maluchowi to zapewne i tak będziesz w stanie wydzielić osobny kącik dla niego. Najlepszym wyjściem będzie zdecydowanie się na umieszczenie dziecięcej strefy przy łóżku mamy, dzięki czemu będzie ona w stanie mieć z nim stały kontakt.

Podczas planowania takowej przestrzeni dla dziecka w dziennym pokoju, dobrze jest ogrodzić łóżeczko od kanapy, na której sypiają rodzice poprzez działową ściankę, na której można umieścić np. książki czy różnego rodzaju bibeloty. Przegroda będzie cechowała się tym, iż będzie w stanie wyznaczyć we wnętrzu osobne strefy i wytworzyć dodatkowo zaciszny zakątek, który zostanie przeznaczony dla niemowlaka. Niezwykle istotną rolę podczas aranżowania wnętrza będzie miała tutaj kwestia kolorystyczna. Barwy, które są mocne i żywe, które zostały tutaj wprowadzone, będą w stanie przykuć uwagę dziecka, które posiada raptem kilka miesięcy. Dzieci mają to do siebie, iż niezwykle mocno reaguję na biały, czarny czy czerwony kolor. WArto mieć to na uwadze podczas aranżacji wnętrza.

Przestrzeń dla dziecka w sypialni

W zasadzie można zdecydować się na rozwiązanie nieco bardziej subtelne, w którym to znajdzie się wystrój subtelniejszy i urządzony przy pomocy pastelowych mebelków w stylistyce retro. W takiej sytuacji to fragment sypialni, który został przeznaczony dla dziecka powinien zostać odseparowane od tego jak prezentuje się posłanie jego rodziców przy pomocy jasnych kotar.

Jeśli zaś chodzi o część pielęgnacyjną to warto zorganizować ją poprzez zdecydowanie się na urządzenie specjalnie do tego stworzonej wnęki, która powinna posiadać górną część zabudowaną poprzez kosmetyki na półkach i niezwykle potrzebne akcesoria. Tuż pod nimi możecie zdecydować się na umiejscowienie wygodnej komody z szufladami, które będą przeznaczone na dziecięce ubranka i to właśnie na tej komodzie zdecydowano się umiejscowić przewijak. Miejsce centralne w strefie niemowlęcia będzie zajęte poprzez dużych rozmiarów fotel, a tuż obok niego postanowiono, że zostanie umiejscowione w podobnym stylu łóżeczko, na którym widnieje romantyczny baldachim.

Pasiaste tapety oraz kremowe ściany, które cechują się tym, iż są bardzo stonowaną nadającą ciepłoty i przytulności we wnętrzu dobrze jest zestawić z intensywnym kolorem różu z lamperii. Takie rozwiązanie okazuje się naprawdę pożądane i świetnie się komponuje.

Komentarze są wyłączone.