Co zrobić, aby dziecięcy pokój był ustawny?

Tapety do pokoju dziecka - Kinderzimmer im Dachgeschoss mit Babybett
Fachowe porady aranżacji dziecięcego pokoju
23 stycznia 2016
W jakie lampy zainwestować podczas oświetlania młodzieżowego pokoju?
23 marca 2016

Duże pokoje mają to do siebie, iż wcale nie muszą cechować się ustawnością. W zasadzie to czy dziecięcy pokój będzie wygodny, czy też nie jest w zasadzie zależnie nie tylko od jego wielkości, ale również kształtu czy tego w jaki sposób zostały rozmieszczone okna oraz drzwi wewnętrzne.

Nieustawne dużej wielkości pokoje

W zasadzie w większości przypadków, gdy przegląda się projekty domów, większość osób skupia się na metrażu, który dotyczy poszczególnych pomieszczeń. Większość osób na ten temat myśli w taki sposób, że zależy im na znacznym powiększeniu przestrzeni życiowej. W zasadzie mało kto akceptuje klitki, ciemne kuchnie i wąskie korytarzem. Lecz co ciekawe bez większego problemu można tutaj wpaść w prawdziwą zasadzkę, która będzie związana ze zbyt dużymi powierzchniami domu, które oczywiście będą związane z pewnymi kosztami, a potem będzie to trzeba też utrzymać i oczywiście dbać. Nie samą wielkością człowiek życie. To czy dom będzie odpowiedni do mieszkania w nim dopiero będziecie mogli ocenić po tym jak ustawicie meble.

Podzielcie dziecięcy pokój na strefy

W większości przypadków pokoje dziecięce cechują się tym, iż są w stanie pełnić zazwyczaj kilka różnego rodzaju funkcji, dlatego też sposób na stworzenie tam wygodnego podziału związanego z poszczególnymi strefami w sposób zasadniczy jest się w stanie różnić. To w jaki sposób prezentuje się przestrzeń dziecięca powinna dawać możliwość zaaranżowania przestrzeni w taki sposób, aby nie tylko i wyłącznie zmieścić, ale również wyszczególnić każdą funkcję osobno.

Dlatego też przykładowo, jeżeli nastoletni pokój to od razu przestrzeń sypialniana i miejsce do nauki to musi zajść możliwość odizolowania łóżka od biurka z komputerem, a także musi mieć możliwość zaaranżowania strefy, w której to będzie on w stanie ugościć wiele osób. OCzywistym jest fakt, iż pomieszczenie oraz jego wielkość będą wpływały na komfort podczas aranżacji wnętrza, lecz prawda jest taka, że po co Wam ten cały metraż jeśli nie jesteście w stanie go odpowiednio wykorzystać.

O czym pamiętać podczas aranżacji?

Proporcje – Pokój, który swoim kształtem jest znacznie bardziej zbliżony do kwadratu daje większą ilość możliwości podczas urządzania, zaś przestrzeń jest tu znacznie lepiej odbierana poprzez mieszkańców. Pokój, który z jednej strony jest długi i wąski może się wielu osobom kojarzyć z przedziałem w pociągu, a umiejscowienie mebli przy ścianach tylko doprowadzi do tego, iż wrażenie będzie znacznie bardziej nieprzyjemne.

Drzwi we wnętrzu – Najbardziej znaczącym błędem podczas umieszczania drzwi jest to, że osadza się drzwi w narożniku pomieszczenia w taki sposób, że momentalnie po tym jak się je otworzony nic się nie mieści. Przed drzwiami otwartymi musi znajdować się wolna przestrzeń, tak aby nie było potrzeby wejścia w sposób bezpośredni na szafę, albo biurko. JEżeli pokój ma być przechodni, czy posiada osobną łazienkę, garderobą, czy też wejście na taras to trzeba też zadbać o to, aby znalazła się tam odpowiednia przestrzeń na komunikację.

Komentarze są wyłączone.