Dekoracje pokoju dziecinnego

Fototapeta Light bedroom with yellow bedside table
Niesamowite ozdoby ścian pokoju dziecinnego
26 października 2011
Szafki nocne do pokoju dziecka
9 listopada 2011

Dekoracje wykorzystywane do urządzenia pokoju dziecka maja jedną wspólną cechę, do ozdoby ścian, mebli, dywanów, są wykorzystywane motywy bajkowe, postacie z kreskówek, baśni, oraz elementy, które interesują nasze dziecko ze względu na płeć np. samochody, lalki, misie, zwierzątka. Dodatkową, a zarazem główną dekoracją pokoju stanowią zabawki naszej pociechy. Zazwyczaj są wszędzie, na regałach, na łóżku, na podłodze, w koszach na zabawki. Wszędzie tam gdzie w danym momencie bawi się dziecko. Mamy dostępnych wiele ofert sklepów internetowych i stacjonarnych zajmujących się sprzedażą mebli, dekoracji, elementów wykończeniowych do pokoju dziecinnego. Możemy także podpatrzeć w katalogach rozwiązania i propozycje projektantów odnośnie aranżacji pokoju dziecinnego. Z tych pomysłów warto jest czerpać, gdyż jest ich tak wiele, że z pewnością dobierzemy projekt który będzie nam odpowiadał. Nie musimy również brać przykładu i kopiować każdy detal aranżacji wnętrza. Możemy tylko część wykorzystać, a resztę dotworzyć po swojemu.

Jak wygląda pokój dziecinny, który jest zarówno funkcjonalny i zachwycający? Otóż pokój dziecinny powinien być wyposażony w podstawowe meble, które będą służyły naszemu dziecku, do przechowywania wszelkich rzeczy, zabawek, i ubrań. Mebel na którym będzie odpoczywało i spało. Stolik i krzesła, które posłużą jako miejsce do spożywania posiłków, malowania, i zabawy z innymi dziećmi. Komoda w które pomieścimy bieliznę, skarpetki, zmianę pościelową dla malucha, kocyki, pieluchy, olejki, chusteczki nawilżające, pudry, smoczki, zapasowe butelki do karmienia, i śliniaczki. Biurko jeśli nasze dziecko jest już dostatecznie duże żeby przy nim usiąść bez pomocy rodzica. Odrębną grupą dekoracji wnętrza pokoju wspomniane na samym początku, sa fota pety, naklejki, tapety, malowidła ścienne, które dopełniają całość i powodują że pokój dziecinny jest piękny.

Zasłonki i firanki również mogą przyczynić się do udanej aranżacji wnętrza. Możemy bowiem kupić je z nadrukami Kubusia Puchatka, myszki miki, atomówkami, samochodzikami, lalkami Barbie, misiami, piłkami, w słoneczka, w tęcze. Dziecięcy świat to świat fantazji i marzeń, w który wierzą, dzięki temu są tak beztroskie i szczęśliwe. Zapewnijmy im to, aby świat baśni trwał jak najdłużej. Dopóki same nie zrozumieją, że świat to nie bajka, ale może nią być.

1 Komentarz

  1. nicole napisał(a):

    Super jest taka tapeta będe mieć taki pokój