Niesamowita aranżacja pomieszczenia dla dziecka na poddaszu

Pomysłowa aranżacja pokoju dziecięcego
22 listopada 2015
Tapety do pokoju dziecka - Kinderzimmer im Dachgeschoss mit Babybett
Fachowe porady aranżacji dziecięcego pokoju
23 stycznia 2016

Wyobraźcie sobie wnętrze, które jest ciemne, nikt nie chce go używać, które jednak po jakimś czasie ulega całkowitej metamorfozie i prezentuje się ono w sposób jasny i niezwykle funkcjonalny, szczególnie dla dziecka. Samo pomieszczenie cechuje się tylko jedną, niewielką wadą, ponieważ widoki, które są widoczne z okna są tak fantastyczne, że dziecko nie potrafi się skupić na pracy i nauce, dlatego też trzeba mu w tym pomagać.

Niezwykłe kłopoty z adaptowaniem poddasza

Posiadając nieużytkowe poddasze w zasadzie ciężko jest nie pomyśleć o tym, aby wreszcie w jakiś sposób je zaaranżować. Z tego względu, iż chociażby syn ma wreszcie pójść do szkoły to może się okazać, iż jest to tego typu potrzeba, która musi zostać spełniona, dlatego też przestrzeń do nauki jest tutaj wręcz nieodzowne. Jeśli chodzi o ten przypadek to dom jest dosyć leciwy, ponieważ pełnił on część poniemieckiej zabudowy szeregowej. Umiejscowiony jest on w takim miejscu, które jest objęte ścisłym nadzorem konserwatorski i mieści się w odosobnionej dzielnicy, w zamkniętej ulicy. Dodatkowo znajdował się tam również nieużytkowy strych, który posiada 40 metrów kwadratowych. Ze względu na brak ścianki kolankowej i naprawdę spory spadek dachu miało się wrażenie, iż przestrzeń jest stosunkowo ciasna, za dodatkowo spory komin umiejscowiony na środku wnętrza doprowadzał w tym przypadku do większego ograniczenia przestrzeni.

Okna, które pomogą doświetlić wnętrze

Dzięki oknom można w sposób wręcz fenomenalny doprowadzić do doświetlenie poddasza, mimo tego, iż te, które cechują się największymi rozmiarami są umiejscowione w północnej połaci dachowej. Większe okna cechują się rozmiarem rzędu 186 centymetrów długości, zaś te mniejsze 98 centymetrami długości, a jedno z nich posiada też właz dachowy. W przypadku mniejszego można też znaleźć zamontowane tam rolety przeciwsłoneczne, które mogą być sterowane poprzez pilot, a na szczęście jest on umiejscowiony tak wysoko, iż dzieci nie są w stanie z niego korzystać. To jaką szerokością cechują się okna jest w głównej mierze zależne od rozstawu krokwi, dlatego też można tutaj dostrzec szerokość rzędu 78 centymetrów.

Komin, który stworzył podział we wnętrzu

Komin ma to do siebie, iż jeżeli znajduje się na poddaszu jest on w sposób całkowicie naturalny w stanie dzielić przestrzeń na dwa wnętrza, a w tym przypadku było tak, iż została wytworzona przestrzeń, którą stworzona z myślą o zabawie oraz pracy i druga, która cechowała się większą prywatnością, ponieważ to właśnie w niej umiejscowiony było łóżko. Z jednej strony było wszystko pomalowane w sposób niezwykle żywy, ponieważ zdecydowano się na zastosowanie ciemnoniebieskiego koloru, który idealnie jest się w stanie zgrać z wpadającymi w szarość błękitu, który widnieje na ścianach i również doskonale komponuje się z panelami podłogowymi, które starają się imitować dąb bielony, zwany inaczej dębem haskim.

Jeśli zaś chodzi o drugą stronę ściany to kominowa ściana posiada kolor beżowy. Na niższej kondygnacji komin jest odsłonięty, dlatego też nie było większego decydować się na zaaranżowanie go w taki sposób, aby jego kolorystyka tworzyła niepotrzebny kontrast w mieszkaniu. W zasadzie przy samym kominie można znaleźć wejście na poddaszy, czyli bukowe schody.

Atmosfera dzięki belkom

Elementy konstrukcyjne wykonane z drewna jak chociażby wiązary czy więźby, poza jedną belką, która jest blisko komina, zdecydowano się nie ingerować w nie za bardzo, ponieważ zachowały one swoje spękania. Nie malowano ich, ani ich nie szlifowane, a jedne co zrobiono to zostały one zabezpieczone lazurom, którą wykorzystuje się do drewna, dzięki czemu zostały tylko w lekki sposób przyciemnione.

Odpowiednia dekoracja nadająca charakter wnętrzu

Tuż przy łóżku można dostrzec tapetę, na której widnieje motyw samolotów, zaś naprzeciwko wejść widoczny jest kolejna fototapeta, tym razem wielkoformatowa, na której można dostrzec samolot zwiadowczy. Bez większego problemu można podziwiać takie wnętrze, podczas siedzenia na kanapie.

Komentarze są wyłączone.