Pokój dla chłopca

Pokój niemowlaka
9 lipca 2012
Pokój małej księżniczki
23 lipca 2012

Mali chłopcy potrafią zaskoczyć swą pomysłowością oraz energicznością. Zazwyczaj są ruchliwi i ciekawi świata. Mają wiele różnych pasji, najczęściej ?męskich?. Chcą poznawać świat i dobrze się bawić.

Jak urządzić pokój, by spełnił oczekiwania małego, pełnego energii chłopca?

Pierwszą rzeczą, która kojarzy się większości osób z aranżacją chłopięcego pokoju, to ?chłopięca? kolorystyka. Tradycyjnym kolorem wykorzystywanym podczas urządzania wnętrza pokoju dla małego mężczyzny jest błękit w różnych odmianach. Drugim kolorem, chętnie stosowanym w pokojach dla chłopców jest zieleń. Inne zalecane rozwiązania związane z kolorystyką takiego wnętrza to zastosowanie mieszkanki kolorów: czarnego, czerwonego i białego. Zdecydowanie odradza się stosowanie pastelowych kolorów, które świetnie spisują się w pokoju dla dziewczynki, jednak z pewnością chłopakowi nie przypadną do gustu.

Aranżując pokój dla chłopca, warto uwzględnić jego zainteresowania i uczynić z nich motyw przewodni w czasie planowania wystroju tego wnętrza. Jakie rzeczy interesują większość chłopców? Samochody, podróże, piraci? Motywów jest wiele. Pasje dziecka mogą być świetnym źródłem inspiracji podczas urządzania jego pokoju.

Jeśli chłopca interesują podróże, warto zadbać o to, by w jego królestwie znajdowały się przedmioty i elementy dekoracyjne związane z wędrowaniem. Dobrym rozwiązaniem może być fototapeta przedstawiająca mapę świata oraz pocztówki ze wszystkich stron świata umieszczone w ramkach i zawieszone na ścianie. Staną się one z pewnością atrakcyjną dekoracją wnętrza, a co ważniejsze ? będą pobudzać wyobraźnię małego podróżnika.

Chłopcy zafascynowani życiem piratów z pewnością ucieszą się z pokoju urządzonego w stylu marynistycznym. Obecnie na rynku dostępne są meble, które ułatwią wystrój ?pirackiego? wnętrza. Łóżko w kształcie pirackiego okrętu lub schowki na zabawki przypominające sieci rybackie ? to w dzisiejszych czasach żaden problem.

Większość chłopców najbardziej na świecie kocha samochody. Ciekawym pomysłem na aranżację pokoju przyszłego kierowcy może być łóżko w kształcie auta. Świetnym elementem wyposażenia takiego wnętrza może stać się dywan przedstawiający ulice i skrzyżowania. Dywan taki z pewnością zostanie przez dziecko wykorzystany podczas zabaw samochodzikami. A jeśli już mowa o kolekcji autek ? warto zadbać, by w pokoju chłopca znalazło się sporo schowków na jego miniaturowy auto-salon.

Energiczni chłopcy bardzo często interesują się również sportem. Jeśli tylko powierzchnia pokoju na to pozwala, warto urządzić dziecku kącik do ćwiczeń. Drabinka do wspinania umieszczona przy ścianie lub kosz dla miłośnika koszykówki nie zajmują wiele miejsca, a pozwolą chłopcu zdrowo i bezpiecznie rozładować nadmiar energii.

Komentarze są wyłączone.