Pokój małej księżniczki

Pokój dla chłopca
16 lipca 2012
Ściany w pokoju dziecka
1 sierpnia 2012

Aranżacja wnętrza pokoju dla małej dziewczynki może być prawdziwą przyjemnością, szczególnie dla mam. Urządzanie takiego pomieszczenia, planowanie jego wystroju to jednocześnie prawdziwe wyzwanie. Jak każda kobieta, również mała dama bywa kapryśna i zmienna. Ma również wysokie wymagania. Pamiętajmy, że każda dziewczynka jest wyjątkowa i na wyjątkowe wnętrze zasługuje.

Jak zatem spełnić jej oczekiwania i sprawić, by polubiła swój pokój?

Niemal każda mała dziewczynka zafascynowana jest bajkowymi księżniczkami, które mieszkają w pięknie urządzonych, wygodnych komnatach. Podczas dziecięcych zabaw nasze pociechy z przyjemnością bawią się w księżniczki, naśladując swe ulubione postacie z bajek. Odpowiednia aranżacja wnętrza może uprzyjemnić te zabawy i dostarczyć wiele radości dziecku. Wprawdzie w mieszkaniu ciężko urządzić komnatę z prawdziwego zdarzenia, można jednak wprowadzić kilka ciekawych elementów, które zamienią zwykły dziecięcy pokój w małe królestwo. W dobrze urządzonym pokoju każda dziewczynka poczuje się jak księżniczka z bajki. Aby spełnić jej oczekiwania należy zadbać o to, by był on przytulny i ?słodki?.

Królewskiego charakteru pokojowi dziewczynki można dodać dzięki kilku prostym dodatkom. Zwykłe łóżko można zamienić w królewskie łoże, dodając baldachim. Dzięki takiemu dodatkowi każda dziewczynka z pewnością uzna swoje łóżeczko za ?bajeczne łoże?. Stanie się on nie tylko ozdobą pokoju, ale zapewni dziewczynce większe poczucie prywatności, nocą zaś ułatwi zasypianie dając możliwość wyciszenia się przed snem. Odpowiednie firanki i zasłonki w oknach również mogą nadać mu iście dworskiego charakteru.

Karierę w pokoju małej księżniczki zrobi z pewnością mała toaletka. Nie zajmuje ona dużo miejsca i można ją urządzić niewielkim kosztem. Wystarczy ustawić przy ścianie mały stoliczek z krzesełkiem, zaś nad stolikiem zawiesić małe lusterko. Uzupełnieniem takiej toaletki będzie półeczka na kosmetyki, niezbędne każdej małej damie.

Ważną częścią wystroju pokoju dziewczynki jest jego kolorystyka. Małe kobiety uwielbiają pastelowe kolory, a wśród najchętniej stosowanych w dziewczęcych pokoikach kolorów od lat króluje róż. Bardzo efektownie prezentują się jasne wnętrza z dodatkiem różu. Bardzo miłym akcentem w pokoju małej damy są motywy kwiatowe. Mogą to być kwiatowe aplikacje na ścianach, pościeli lub meblach. Należy jednak zachować umiar w tej dziedzinie ? kwiaty mają być tylko uzupełnieniem wystroju wnętrza, a więc nie powinny go zdominować. Zbyt wielka ilość dekoracji kwiatowych sprawi, że wystrój wnętrza stanie się chaotyczny i nijaki.

Komentarze są wyłączone.