Ściany w pokoju dziecka

Pokój małej księżniczki
23 lipca 2012
Trudna sztuka przechowywania – praktyczne i pomysłowe schowki na dziecięce drobiazgi
9 sierpnia 2012

White child bedroom with single bed,closed door and colorful decoration - 3d rendering

Większość z nas przystępując do aranżacji pokoju zaczyna jego urządzanie od ścian. Ściany w pokoju dziecka to poważne wyzwanie dla rodziców. Muszą one być pogodne, oryginalne i pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Muszą również pasować do wystroju wnętrza. Duże możliwości otwiera przed nami szeroka gama dekoracji pomagających w wykończeniu ścian w dziecięcym pokoju. Dzięki nim stworzymy maluchowi ciekawy i inspirujący pokój, w którym chętnie będzie spędzał czas.

Naklejki ścienne

Naklejki ścienne to świetny pomysł dla tych, którzy decydują się na ?tradycyjne? ściany. Pomalowane czy wytapetowane ? wszystkie ściany nadają się do tego, by ozdobić je naklejkami ściennymi. Na rynku możemy znaleźć szeroką ofertę tego typu dekoracji. Ich największymi zaletami są łatwość naklejania i odklejania, dzięki czemu w każdej chwili możemy odmienić wystrój wnętrza w pokoju dziecka.

Dla małego artysty.

Największym wrogiem tradycyjnych ścian znajdujących się w naszych domach są artystyczne zapędy dziecka. Mali plastycy chętnie rysują wszystkim po wszystkim, zaś ofiarami ich sztuki najczęściej padają świeżo pomalowane ściany. Zakładając, że nasze dziecko wcześniej czy później wykaże inicjatywę w tej dziecinie, możemy albo przygotować się na częste malowanie, albo? zachęcić dziecko do malowania po ścianach, a raczej po jednej wybranej ścianie.

Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki nowym możliwościom. Tapety ? kolorowanki lub specjalne okleiny, które od złudzenia przypominać mogą szkolną tablicę pozwalają maluchowi na artystyczny rozwój bez narażania na szwank zdrowia psychicznego rodziców. Rysunek dziecka na takiej ścianie nie będzie problemem lecz dodatkową ozdobą wnętrza.

Tapeta nie musi być nudna

Tradycyjne tapety w dziecięcym pokoju to już przeszłość. Nowe wkracza na dziecięce salony z bogatym asortymentem mogącym uatrakcyjnić każde wnętrze. W dziecięcym pokoju zamiast nudnej, jednokolorowej tapety, pojawić się może taka, która będzie odpowiadała jego zainteresowaniom. Tapeta w autka, zwierzątka, postacie z bajek? Wybór wzorów mamy ogromny. Ważne, by decydując się na tapetę wybrać taką, która będzie odporna na ścieranie oraz uszkodzenia.

Szukając bardziej pomysłowych rozwiązań warto rozważyć dwie możliwości. Pierwsza ? to fosforyzujące tapety. Znajdujące się na nich wzory świecą w ciemności, ułatwiając zasypianie zwłaszcza tym maluchom, które odczuwają lęk przed ciemnością. Drugą opcją są fototapety 3D. Te żywe, trójwymiarowe obrazy z pewnością zmienią dziecięcy pokój w niezwykłą krainę. Pokój dziecięcy przypominający podwodny świat? Dżungla? Żaden problem. Pomysłów i wzorów na trójwymiarowe tapety dla dzieci jest coraz więcej.

Komentarze są wyłączone.