Szafki nocne do pokoju dziecka

Dekoracje pokoju dziecinnego
2 listopada 2011
Bezpieczne i pojemne szafy do pokoju dziecięcego
16 listopada 2011

Szafki nocne postawione przy łóżku dziecka są bardzo ważne, szczególnie jeśli postawimy na niej lampkę nocna. Dziecko może w szafce schować chusteczki, syropy, i leki oraz inne skarby. Na szafce zawsze może stać ulubiona zabawka, dzięki której maluch będzie sie lepiej czuło, kiedy przyjdzie czas snu. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na szafkę nocna, gdyż brakuje nam miejsca na ustawienie reszty mebli. Jednak w przypadku kiedy pokój dziecinny jest znacznie większy, jak najbardziej możemy zdecydować się na jedną z proponowanych szafek w sklepie meblowym. Szafki do pokoju dziecinnego mogą być niższe, ze względu na to, że dziecko jest mniejsze i nie potrzebuje wysokich mebli.

Aranżując pokój dziecinny bierzemy pod uwagę wszelkie możliwości i rozwiązania w umeblowaniu pokojów. Wybieramy kolorowe meble lub klasyczne, lub nowoczesne , które są lekkie konstrukcyjnie, bez dodatkowych wywijasów i zbędnych ozdób. Możemy wybrać meble z drzewa, ze sklejki, plastikowe (np. stolik i krzesełka). Dziecięce szafki nocne jak sama nazwa wskazuje maja posłużyć naszym dzieciom w nocy, przed spaniem. Na szafce dziecko może postawić sobie lampkę przy której będzie czytało książkę. Szafki nocne do pokoju dziecinnego nie są jeszcze tak popularne jak szafki nocne, które kupowane były do tej pory do naszych sypialni.

Zazwyczaj dzieci nie miały takich wymagań co do urządzenia pokojów, jak maja teraz. Poza tym czasy się zmieniają, mamy coraz więcej możliwości urządzenia funkcjonalnego pokoju dziecinnego, wiec z tego korzystamy. Dlaczego nasza pociecha nie miałaby skorzystać z dóbr jakie daje nam rynek? Wręcz przeciwnie, jeśli stać jest nas na zakup szafki nocnej to kupmy taką, która starczy naszemu dziecku na lata. Aby w miarę swoich możliwości mogło z niej korzystać. Jeżeli urządzamy natomiast pokój dziecinny dla więcej niż jednego dziecka, warto pomyśleć o skompletowaniu dwóch szafek, które możemy postawić po obu stronach większego łóżka na którym będą spały dzieci. Takim sposobem nie skrzywdzimy żadnego z nich, a pokój będzie wyglądał jeszcze bardziej efektownie. Często wybór szafek nocnych jest uwarunkowanych tym z jakiego surowca zostały wykonane. Na pewno szafki drewniane będą trwalsze i bardziej stabilne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zakup właśnie drewniane lakierowanej lub matowej szafki nocnej, którą możemy dopasować kolorystycznie do mebli wykonanych ze sklejki lub odważyć się na zakup drewnianych mebli.

Komentarze są wyłączone.