W jakie lampy zainwestować podczas oświetlania młodzieżowego pokoju?

Co zrobić, aby dziecięcy pokój był ustawny?
22 lutego 2016
Fototapety – kicz czy ciekawa dekoracja?
10 maja 2016

Oświetlenie młodzieżowego pokoju powinno zostać dobrane w taki sposób, aby nastolatek, który spędza tam w zasadzie większą część swojego czasu był w stanie tam nie tylko odpoczywać, ale również i się uczyć. Dlatego też dobranie odpowiedniego światła i lamp jest tutaj kwestią wręcz kluczową. Dlatego też warto jest się zastanowić nad tym jakiego rodzaju lampy będą najbardziej korzystne w przypadku pokoju dziecka, które jest aktualnie w wieku nastoletnim. Poza lampą centralną trzeba pamiętać o lampce na noc, o tej podłogowej i o kinkietach dekoracyjnych, które są w stanie się świetnie prezentować.

Młode, nastoletnie osoby podczas urządzania pokoju w głównej mierze skupiają się na tym, aby ściany czy zastosowane meble prezentowały się w sposób naprawdę godny uwagi pod względem stylistycznym. Nie myślą tak bardzo o funkcjonalności tychże sprzętów i tegoż, że wnętrze, ponieważ w większości zostawiają to rodzicom, którzy są starsi i bardziej doświadczeni, zaś oni zdają sobie sprawę, iż podstawową kwestią, której potrzebują to jest to, aby dziecko posiadało jak najlepsze warunki do nauki. To w jaki sposób dziecko się koncentruje jest związane w głównej mierze z oświetleniem w pokoju, które można znaleźć w pomieszczeniu u nastolatka, dlatego tego też tak istotne jest to, aby dopasować je do funkcji, które będą spełniane w poszczególnych przestrzeniach w pokoju i tego jakiego rodzaju czynności mają być tam wykonywane.

Lampa wisząca

Światło, które umiejscowione jest na suficie w pokoju u dziecka w wieku nastoletnim musi być przede wszystkim jak najbliższe światłu dziennemu, a ponadto powinno cechować się tym, aby było jak najbardziej w równomierny sposób rozproszone i było w stanie dotrzeć do wszelkich wnętrz. Podjęcie decyzji związane z wybranie lampy na sufit ma to do siebie, iż będzie zależne to od rozmiarów pomieszczenia, w którym się będziecie znajdowali. Jeżeli będą to niskie powierzchnie to plafony oraz zwisy regularne będą jak najbardziej odpowiednie, a w przypadku wnętrz wysokich dobrze jest zdecydować się wieloramienne żyrandole. W pomieszczeniach tworzonych z myślą o nastolatkach dobrze jest decydować się na zastosowanie iluminacji, która będzie powiązana z kilkoma źródłami oświetlenie, doprowadzając do tego, aby można było regulować intensywność oraz kąt w jakim światło pada. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zdecydowanie się na wybranie lamp, które posiadają jasne abażury, co pozwala doprowadzić do tego, iż uzyskuje się niezwykle ciepłą barwę światła.

Przestrzeń do nauki w nastoletnim pokoju

Nauka oraz praca przy stanowisku komputerowym są niezwykle istotne dla nastolatka, dlatego też trzeba znaleźć takie miejsce, do którego będzie mogło dojść światło dzienne. Najlepszym pomysłem okazuje się umiejscowienie biurka w taki sposób, aby znajdowało się ono prostopadle do okna, ponieważ pozwala to pozbyć się problemu związanego z oślepiającym blaskiem słonecznych promieni. Podczas umiejscowienia takowego biurka trzeba kierować się zasadą, w której to osoba będąca praworęczną miała źródło oświetlenia z lewej strony, zaś jeżeli chodzi o osoby leworęczne to one powinny posiadać takowe źródło światła ze strony przeciwnej, czyli ze strony prawej.

Niezwykle istotna jest również odległość źródła oświetlenia od biurka, w głównej mierze za najbardziej odpowiednią uznaje się odległość około 40 centymetrów. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na lampkę, która posiada długie, wysuwane ramię i umożliwia swobodną zmianę jej umiejscowienia, dzięki czemu znacznie łatwiej jest dostosować oświetlenie do swoich własnych potrzeb, gdyż możecie oświetlać to na czym akurat Wam zależy, a manipulowanie oświetleniem jest kwestia niezwykle istotną, o której każda osoba powinna pamiętać, szczególnie podczas aranżowania swojego miejsca pracy.

Nie zapominajcie też o umiejscowieniu w takim pomieszczeniu lampki nocnej, ponieważ dzięki niej znacznie łatwiej będzie czytać w nocy.

Dekoracyjność wnętrza

Lampy dekoracyjne w tym przypadku powinny stanowić świetne uzupełnienie całego wnętrza stworzonego dla nastolatka. Świetnie będą pasowały tutaj kinkiety wzbogacone o oryginalne klosze oraz delikatne oświetlenie obrazów i regałów z książkami. Tego typu wyjście pozwoli nie tylko ozdobić wnętrze, ale też doprowadzi do zniwelowania problematycznych i niekorzystnych dla oczu kontrastów światła, doprowadzając do powstania przyjemnego nastroju. Wspaniały wybór oraz odpowiednie umiejscowienie lamp będą elementami gwarancji tego, iż miejsce do zabawy, nauki i komfortu będą dobrze doświetlenie. Nie wolno też zapominać o tym, aby dobrać odpowiedni wygląd do danych iluminacji, gdyż powinien on być w stanie współgrać z innymi elementami w pomieszczeniu, tak aby był również stosowny dla osoby, która będzie ten pokój zajmować.

Komentarze są wyłączone.