Meble dzięki, którym pozbędziesz się bałaganu

W jaki sposób zaaranżować pokój idealny dla dziecka, a nie dla rodzica?
22 sierpnia 2015
Sensowna aranżacja dziecięcego pokoju na poddaszu
23 października 2015

Co tak naprawdę sprawia największy problem w dziecięcym pokoju? Oczywiście zapewne większość osób zgodzi się z tym, iż największym problemem jest tutaj bałagan. Aby jednak uporać się z tym problemem w sposób skuteczny trzeba zdecydować się na wybranie do pokoju dziecięcego takich mebli, dzięki którym przechowywanie ubrań, zabawek oraz książek było jak najbardziej proste. Przeanalizuj w takiej sytuacji na co powinieneś zdecydować się podczas wybierania mebli do pokoju dziecięcego.

Dziecięce meble, które pozwalają ułatwić przechowywanie

W zasadzie jakby nie patrzeć to najlepszym pomysłem, który pomoże zaprowadzić porządek będzie wybranie solidnej modułowej zabudowy tuż pod sam sufit. DZięki temu będzie można w sposób maksymalny skorzystać z otrzymanej przestrzeni. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaaranżowanie całości w taki sposób, aby była ona zamykana. Dzięki temu będzie można prowadzić wrażenie ładu oraz doprowadzić do wyeliminowania przestrzeni, w których to będzie mógł gromadzić się kurz. W sklepie jesteście w stanie doszuka się bardzo duże ilości tego typu wariantów.

Meble modułowe cechują się również jeszcze jedną ciekawą kwestią, a dokładniej chodzi o to, iż istnieje możliwość rozbudowywania ich poprzez lata, razem z rosnącym potrzebami, które posiada dziecko, dzięki czemu można rozłożyć kwestie związane z wydatkami na wiele długich lat.

Stosowanie otwartych półek nie jest zalecane, ponieważ aby umiejscowić na nich linię samochodzików czy misiów może być naprawdę frustrujące. O wiele prościej będzie schować zabawki w pojemniku czy szufladzie. Szafy mogą być zamykane w sposób tradycyjny, albo poprzez drzwi przesuwane, czy roletę, bądź kotarę, która jest łatwa w praniu. Nie będzie obawy o to, iż dziecko się uderzy.

Postarajcie się wybrać takie uchwyty do drzwi szafy oraz szuflady, które będą wpuszczane.

Meble idealne do wieku dziecko

Decydując się na wyposażenie pokoju dziecka to możecie zdecydować się na wybranie jednej z kilku możliwości. Podczas kupowania mebli wybierajcie odpowiednie do wieku oraz tego jakiego rodzaju potrzeby posiada dziecko, a gdy okaże się, iż jest ono na nie za duże to wymienić je, albo istnieje też taka możliwość, ze zakupicie takowe meble, które będą w stanie dorastać razem z dzieckiem.

Okazuje się jednak, iż najlepsze rozwiązanie jest tutaj pomiędzy nim, a powinno ono prezentować się tak, iż wpierw tworzy się prostą i neutralną bazę, która zostaje wypełnione poprzez zmieniające się raz na kilka lat ruchome meble oraz dodatki jak krzesło, stolik, łóżko czy biurko. Osoby, które pełnią rolę opiekunów dziecka i dodatkowo posiadają zacięcie dekoratorskie oraz zdolności manualne są w stanie wykreować jedyne w swoim rodzaju wyposażenie dla dziecięcej przestrzeni, doprowadzając tym samym do odnowienia i przerobienie dawniej już używanych mebli.

Komentarze są wyłączone.