Szafa w pokoju dziecka

16 Kwi

Meble w pokoju dziecka muszą spełnić wiele oczekiwań, zarówno rodziców, jak i samych dzieci. Muszą być bezpieczne i funkcjonalne, a jednocześnie sprawić, by wnętrze w dziecięcym pokoju było przytulne i atrakcyjne dla malucha.

Jednym z podstawowych mebli, który obowiązkowo musi znaleźć się w każdym dziecięcym pokoju, jest szafa. Obecnie na polskim rynku mamy do wyboru szeroki asortyment szaf dziecięcych, co daje nam szeroki wachlarz możliwości w trakcie aranżacji pokoju dla dziecka.

Jaką szafę najlepiej wybrać do pokoju naszego dziecka? Jakie wymogi powinna ona spełniać?

Warto wybrać taką szafę, która będzie służyła dziecku przez wiele lat. Szafa powinna być pojemna oraz posiadać możliwość przebudowy wnętrza. Dzięki temu nie będziemy musieli zmieniać mebli co kilka lat. Najlepiej zdecydować się na wstawienie do dziecięcego pokoju szafy drewnianej, ponieważ drewniane meble cechują się dużą trwałością i są w stanie znieść nawet najbardziej szalone pomysły malucha.

Pamiętajmy o różnego rodzaju schowkach, które bardzo nam pomogą w zachowaniu porządku w szafie. Dziecięce ubranka nie zajmują co prawda zbyt wiele miejsca, jednak nie tylko one będą znajdowały się we wnętrzu szafy. Trzeba przecież wygospodarować jeszcze odrobinę miejsca na bieliznę, sprzęt sportowy lub większe zabawki. Świetnym rozwiązaniem są dziecięce szafy, które posiadają w swym wnętrzu zestawy wysuwanych koszy. Równie praktyczne są szafy posiadające dolne szuflady na bieliznę.

Szafa, którą zamierzamy wstawić do pokoju dziecka musi spełniać również podstawowe normy bezpieczeństwa. Przede wszystkim powinna gwarantować bezpieczeństwo maluchowi. Stabilność to bardzo ważna kwestia. Dzieci uwielbiają się wspinać, zaś szafa może zostać przez naszego malca potraktowana jako świetny obiekt treningowy. Warto zadbać również o zabezpieczenie kantów mebli, co uchroni naszą pociechę przed niejednym guzem.

Dzieci często wykorzystują szafę do zabawy, często traktując ten mebel jako idealne miejsce do schowania się podczas zabawy w chowanego. Pamiętajmy, że nie raz dziecko będzie otwierało swoją szafę w chwili, gdy znajdzie się poza kontrolą dorosłych. Efektem często bywa przytrzaśnięty palec. Można malucha przed tym ochronić w bardzo prosty sposób ? wystarczy wybrać taką szafę, która posiada pneumatyczne? domykaczki?.

Dla rodziców pojemność szafy, jej funkcjonalność oraz bezpieczeństwo są najważniejszymi sprawami. Dla dziecka najważniejszy jest zewnętrzny wygląd tego mebla. Pamiętajmy zatem, by szafa stała się nie tylko schowkiem na ubranka, lecz również ciekawą ozdobą wnętrza. Dzieci uwielbiają szafy z kolorowymi frontami. Można również udekorować je samodzielnie. Świetnie do tego celu służą kolorowe tapety lub naklejki wykonane na folii samoprzylepnej. Bajkowe motywy i kolorowe wzory na drzwiach takiej szafy sprawią, że stanie się ona ozdobą dziecięcego pokoju.

Komentarzy chwilowo brak...

Napisz komentarz