Trudna sztuka przechowywania – praktyczne i pomysłowe schowki na dziecięce drobiazgi

Ściany w pokoju dziecka
1 sierpnia 2012
Wygodne i bezpieczne łóżeczko dla malucha
16 sierpnia 2012

Małe mieszkania i ogromne ilości zgromadzonych przez nas rzeczy sprawiają, że ich uporządkowanie oraz posegregowanie bywa zadaniem dość karkołomnym. Problem tzw. ?ciasnoty mieszkaniowej? wielu z nas towarzyszy niemal przez całe życie. Dlatego też trudną sztukę przechowywania drobiazgów warto poznawać już od najmłodszych lat. Przydatne w tej sztuce będą pomysłowe, zabawne i praktyczne jednocześnie schowki. Dla dzieci, które z natury uwielbiają tajemnicze zakamarki i przegródki, będą one nie lada atrakcją.

Na czym polega magia schowków?

Przede wszystkim schowki pozwalają zachować porządek. Sprytne i pomysłowe, mogą stać się również prawdziwą ozdobą każdego wnętrza. Schowki urządzane z myślą o pokoju dziecka powinny być wesołe i niepowtarzalne, ale jednocześnie wygodne i praktyczne. Zachęcając dziecko do zabawy, mają uczyć je jednocześnie dbania o porządek w swoim najbliższym otoczeniu.

Wzbogacając wnętrze dziecięcego pokoju różnymi schowkami należy pamiętać, że potrzeby dziecka zmieniają się dość szybko. Schowek powinien być pomyślany tak, aby mógł służyć zarówno maluchowi, jak i nieco starszemu dziecku. Wystarczy, by jego zawartość można w każdej chwili bez problemu wymienić i aby był w miarę pojemny. Bez względu na wiek dziecka należy zadbać, aby schowek, w którym znajdują się jego rzeczy był łatwo dostępny.

Schowki w pokoju malucha powinny być radosne i inspirować do zabawy. Przy odrobinie wyobraźni zwykły karton na zabawki można przekształcić w super-schowek, który zachwyci naszą pociechę i stanie się największą atrakcją w jego pokoju. Schowek, który może posłużyć do zabawy jako pociąg? To nic trudnego. Wystarczy kilka kartonów z przymocowanymi kółkami połączyć ze sobą, aby taki jeżdżący schowek zachęcał do umieszczania w nim pluszowych pasażerów po zabawie.

Warto pomyśleć o tym, co będą musiały pomieścić schowki w pokoju dziecka. Przede wszystkim ich ?mieszkańcami? staną się zabawki: większe i mniejsze maskotki, lalki, samochodziki, kolejki i inni ulubieńcy malucha. Osobny schowek bez wątpienia przyda się na klocki. Warto zadbać o miejsce, w którym będzie można przechowywać materiały do prac artystycznych oraz o specjalny schowek dla zabawek używanych podczas kąpieli. Myśląc o nieco starszych dzieciach, warto zatroszczyć się również o wygospodarowanie miejsca na gry komputerowe oraz płyty. Powinien wśród nich panować ład i porządek, a jednocześnie powinny być zawsze pod ręką. Tutaj praktycznym rozwiązaniem są specjalnie półki na płyty CD lub stojaki o fantastycznych kształtach. Zajmują one niewiele miejsca, a z pewnością pomogą zachować dziecku porządek w pokoju.

1 Komentarz

  1. Iwona napisał(a):

    Chetnie dowiedzialabym sie jakiej firmy sa te meble na powyzszej fotografi.